Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otobanın ortasında bomba patlattılar

Almanya, hafta başından beri otobanın ortasındaki bir İngiliz bombasıyla uğraşıyor. 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir İngiliz bombası Salı günü inşaat çalışmaları sırasında tespit edilmiş. Bugüne kadar üzerinden milyonlarca aracın geçtiği bomba fark edilince bölgede 1000 metre çapında bir güvenli alan oluşturulmuş ve trafik 3 saat kapatılmış.  Otoyol Frankfurt havaalanına da bağlandığı için havaalanına tüm inişler iptal edilmiş.

Patlatılan bomba 25 metrelik bir çöküntü oluşturdu.

Patlatılan bomba 25 metrelik bir çöküntü oluşturdu.

Tam 70 yaşında olduğu anlaşılan 500 kg’lık bombayı uzmanlar kimyasal yollarla kontrollü bir şekilde patlatmaya çalışmışlar fakat başaramamışlar. Bombayı parçalarına ayırarak farklı bir yere taşımak da fazla tehlikeli olduğu için Alman Hükümeti çareyi bombayı patlatmakta görmüş.

Şaka değil gerçek!

Rammstein konserinden bir sahne gibi gözükse de, Almanya’nın en işlek otoyollarından birinde bu hafta 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir bomba patlatıldı. Patlamanın oluşturduğu 23 metrelik çukur, dikkatli bir şekilde toprakla dolduruldu fakat otoyol henüz kullanıma açılmadı.

Yolun kapatılması 12 km uzunluğunda trafik kuyruklarına neden oldu.

Bölgeden alınan topraklar incelenerek ülkede başka İngiliz yapımı gizli bomba olup olmadığı araştırılacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar