Nissan, Twitter üzerinden ilk araba satışını yaptı

10Geçen hafta bir Nissan bayisi, Twitter üzerinden yapılan ilk araba satışını gerçekleştirdi. Herşey Raul Escolano adındaki bir İspanyol Twitter kullanıcısının araba markalarına sadece sosyal medya kullanarak kendisine araba satmaları için meydan okumasıyla başladı.

Kullanıcının #compraruncocheportwitter (Türkçesi twitterdan araba al) hashtag’i ile başlattığı meydan okumaya bir Nissan bayisi olan Antamotor cevap verdi ve  Periscope üzerinden kullanıcıya özel bir Nissan X-Trail yayını yaptı.

Hangi arabayı alayım dedi, takipçileri oyladılar

Raul Escolano, takipçilerinden de almayı düşündüğü arabaları da oylamalarını istedi ve kararında bu anketin de payı olduğunu anlatıyor. Anketin galibi %43 ile Nissan X-Trail olmuş.


Yeni arabasının anahtarlarını da kargoyla teslim alan Twitter kullanıcısı, yetkili bayiyi sadece aracı Nissan Genel Merkezi’nden teslim almaya gittiğinde görmüş oldu.

Türkiye’nin test sürüşü gerçekleri araştırmamız da test sürüşü randevusu için showroom’a gidenlerin sayısının azaldığını gösteriyordu. Yetkili satıcılardan beklentilerin değiştiği de Türkiye Otomotiv Raporu 2016’da açıklanmıştı. İnternet artık otomobil alımının çok önemli bir parçası haline gelmiş durumda.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar