Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Nissan 3E, Google Glass'a Rakip

Nissan, özellikle sürücüsüz araçlarla ilgili yatırımlarıyla ve son dönemdeki geleceğin otomobillerinin ipuçlarını veren tasarımlarıyla teknolojik gelişmelere duyarlılığını kanıtlamış markalardan. Hatta daha birkaç gün önce Japonya başbakanı Nissan sürücüsüz otomobili yollarda bizzat test etmişti.  Japon üreticinin otomotiv dışındaki teknolojilerle yaptığı deneylerin son ürünü Google Glass’ı andıran ve giyilebilir bir teknoloji ürünü olan Nissan 3E web ara yüzlü görüntüleme sistemi.

Yukarıdaki videoda bu teknolojiye kısaca bir göz atabilirsiniz fakat bu yeni teknoloji hakkında Nissan tarafından çok fazla bir bilgi de yayınlanmadı. Bu cihaz, Google Glass’tan farklı olarak tüm yüzü kaplamıyor, kullanan kişinin sol gözüne gelecek şekilde takılıyor ve görüntü cam bir filme aktarılıyor. Henüz bütün yapabildiklerini bilmesek de, Nissan 3E, tıpkı Google Glass gibi eller serbest bir internet tarayıcısı.

Bir otomobil üreticisinin, web arayüzlü giyilebilir bir teknoloji üretiyor olması bazı yasal mücadeleleri de beraberinde getiriyor. Örneğin İngiltere sürüş sırasında Google Glass kullanımını yasaklamıştı ve Kaliforniya’lı bir Google Glass deneyicisine, sürüş sırasında Google Glass kullandığı için ceza kesilmişti.

Sürücüsüz araçlarla ilgili önemli yatırımları bulunan Mercedes bile, Google Glass gibi teknolojilerin sürüş esnasında değil, otomatik sürüş sırasında sürücüyü desteklemesi gerektiğini söylüyor.

Bu cihaz, Nissan’ın ilk ileri teknoloji ürünü aracı değil. Daha önce Nismo adında internete bağlanabilen bir akıllı saat çıkarmıştı. Nissan 3E önümüzdeki günlerde Tokyo Fuarı’nda markanın gelecekten gelen bir otomobili andıran konsept otomobili Bladeglider ile birlikte sergileniyor olacak.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar