MINI’den yeni bir Dünya Rekoru: Bu kez Michigan’da!

En eğlenceli kampanya ve olaylar şüphesiz MINI’den çıkıyor.  500.000. satışını fotoğraf festivaliyle kutlayan MINI’nin , Roberto Cavalli tasarımıyla açık artırmaya çıkan bir modeli de vardı ve paralel parkta Guiness Dünya rekoru kıran araç da yine bir MINI idi.

MINI, bir başka Dünya Rekorunda da 28 kadını bir MINI Cooper Hatchback  içine sığdırmıştı. 1 Nisan’da çöpçatan servisi başlattıklarını duyurarak binlerce MINI sahibini anlık bir şaşkınlığa uğratan MINI, bu kez en uzun konvoyla Michigan’da yeni bir Dünya Rekoru kırmaya hazırlanıyor.

1.451’den fazla sayıda MINI’den oluşacak konvoy, 8 km uzunluğunda ve 153 metre uzunluğundaki Mackinac köprüsünü geçmeye hazırlanıyor.  MINI lerden oluşan bir geçit töreni  2009 yılında Londra’da Crystal Park’ta 1450 MINI ile yapılmıştı ve kayıtlı son rekor da bu zamana ait.

MINI etkinlik için, “Mackinac Köprüsünü geçen 1451’den fazla MINI, normal olamaz” sloganıyla bir Minionthemack web sitesi hazırladı.

Türkiye’de böyle bir etkinlik düzenlense Boğaz köprüsünü geçecek kaç MINI bulunabilirdi acaba? Sadece 2013’te Türkiye’de toplam 763 adet MINI satışı gerçekleşti. 2001 yılından beri Türkiye’de satış yaptığı düşünülürse sanıyoruz rakam rahatlıkla 1451’i geçerdi.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar