Mazda, Yedek Parçalar için Gefco ile Anlaştı

Gefco, Mazda Türkiye’nin tüm yedek parça lojistik operasyonlarını 3 sene boyunca üstlenecek. 150 ülkede faaliyet gösteren Gefco, Avrupa’nın en büyük 10 lojistik firması arasında yer alıyor.

Anlaşmanın ilk ayağı yedek parçaların Mazda’nın Avusturya’da  yer alan deposundan alınıp, Gefco’nun Tuzla Lojistik Merkezi’ndeki antreposuna taşınması olacak. Yedek parçaların, Gefco Gümrükleme tarafından ithalat işlemleri tamamlandıktan sonra Mazda Türkiye bayilerinden gelen talepler doğrultusunda dağıtımları yapılacak. Proje kapsamında, Gefco Türkiye Mazda Türkiye için 19 ildeki 37 bayiye hizmet verecek ve yedek parçaların gümrük işlemlerinden de sorumlu olacak.

Mazda Türkiye’den yurtiçi dağıtım talebi gelene kadar yedek parçaların depolanacağı Tuzla Lojistik Merkezi 2012 senesinde açıldı. 12.650 m2’lik bir alanı kaplayan depo alanı 3.000m2 gümrüklü depo alanını da kapsıyor. Tuzla Lojistik Merkezi, son sistem raflı depolama, 11 adet yükleme rampası, barkod kontrollü operasyon sistemi ile yurtdışından ve yerli üreticilerden gelen yedek parçaların kabulü, kontrolü ve raflara konulması konusunda eksiksiz bir hizmet sunuyor.

Konu ile ilgili Gefco Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Zafer Özkök “Başından sonuna kadar sorumlu olacağımız Mazda Türkiye yedek parça taşımalarında optimum operasyonel performans ve profesyonel kalite standartlarına ödünsüz olarak bağlı kalınmasını hedefliyor ve yapılan bu anlaşmayla Mazda ile 3 senelik uzun soluklu bir işbirliğini başlatmış bulunuyoruz.” dedi. Mazda Satış Sonrası Direktörü Tamer Atsan ise Gefco’nun kalitesine duyulan güveni ve bu işbirliğinin kapsamının genişleyeceğine inandıklarını iletti.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar