Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mazda Örümcekler Yüzünden Araçlarını Geri Çağırıyor

2014’ün geri çağırmaları başladı. General Motors, Ford, BMW’nin geri çağırmalarından sonra şimdi de Mazda, çok enteresan bir nedenle araçlarını geri çağırıyor: Motora giren örümcekler.

Mazda'nın motorlarına giren sarı keseli örümcekler..

Mazda’nın motorlarına giren sarı keseli örümcekler..

Bu, Mazda’nın örümcekler yüzünden araçlarını ilk geri çağırışı değil. Marka, Mazda 6‘ya düşkün örümceklerden daha önce de çekti. 3 yıl önce de 65 bin Mazda 6’yı aynı örümceklerin havalandırma kanallarını kaplaması nedeniyle geri çağırmıştı. Marka yine aynı örümceklerin yarattığı aynı problem yüzünden 2010-2012 yılları arasında üretilen 42 bin aracını geri çağırıyor.

Mazda’nın sözcüsü CNN’e yaptığı açıklamada, sarı keseli örümceklerin yakıttaki hidrokarbonlarla ilgilendiklerini ve yakıt deposuna ilerleyebildiklerini söylemiş. Orada hava akışını engelleyen ağlar örebilen hayvan, depoda çatlaklar oluşmasına hatta yangın çıkmasına bile neden olabiliyor. Marka araca örümceklerin girmesini engellemek için iç tasarım değişikliğine bile gitmiş hatta yakıt deposunun çatlamasını engellemek için basıncı ayarlayan bir yazılım bile geliştirmiş.

Tekrar eden bu sorun, Amerika’da, bu örümceklerin Mazda 6’da ne buldukları sorusunu gündeme getirmiş. Sarı keseli örümceklerin neden özellikle Mazda 6’yı seçtiklerini marka yetkilileri de bilmediklerini ifade etmişler.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar