Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Japon otomobilleri daha da yakıt tasarruflu olacak

Japonların verimliliğe bakış açısı bambaşka. Japon otomobil üreticileri, şimdi bu yaklaşımı daha da verimli benzinli/dizel motorlar üretmekte kullanmak üzere işbirliğine gidiyorlar.

yakıt deposu

Toyota, Nissan, Honda, Suzuki, Mazda, Daihatsu, Subaru ve Mitsubishi bir araya gelerek içten yanmalı motorlara sahip otomobillerin 2020 yılına kadar %30 daha az yakıt tüketmeleri için araştırmaların yapılacağı bir birlik (AICE)  kurdular. Japon üreticiler alternatif enerjili otomobil teknolojilerine devasa yatırımlar yaparken, özellikle gelişmekte olan ülkelerde benzinli/dizel modellerin uzunca bir süre kalmaya devam edeceğini düşünüyor olmalılar.

Japon hükümeti tarafından da desteklenen girişimin liderliğini Honda’nın ar-ge ekibinin direktörü üstlenmiş. Üye üreticiler daha az yakıt tüketen daha verimli motorları geliştirirken, geliştirme masraflarını da paylaşıyor olacaklar.

Birliğin amacı, on yıl içerisinde dünya lideri olacak yakıt performansına sahip motor teknolojileri geliştirmek.  Bu ortaklığın üretim modellerine de yansıyacağı düşünülmekle beraber, bir zaman planı henüz açıklanmadı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar