Jaguar'a kadınlardan çok özel bir ödül

Kadın otomobil gazetecilerinden oluşan bir jüri tarafından belirlenen “Kadın Yılın Otomobili Ödülü”, Jaguar Land Rover CEO’su Dr.Ralf Speth’e törenle teslim edildi.

jaguar land rover

2016 Kadın Yılın Otomobili Ödülleri’nde en üstün ödülü almaya hak kazanan model Jaguar F-Pace olmuştu. Dünyada tümü kadın jüri üyeleri tarafından oylanan ilk ve tek yılın otomobili ödülü olan Kadın Yılın Otomobili Ödülü teslim törenine, Jaguar tasarım direktörü efsanevi Ian Callum ve ekibi, dünya çapında halkla ilişkiler ve iletişimin başında bulunan Fiona Pargeter ve bazı JLR üst düzey yöneticileri katıldı.

Jaguar CEO'su Dr. Ralf Speth ve Sue Baker WCOTY Kadın Yılın Otomobili Ödül Töreni

Jaguar CEO’su Dr. Ralf Speth ve Sue Baker WCOTY Kadın Yılın Otomobili Ödül Töreni

Aralarında benim de yer aldığım Kadın Yılın Otomobili Ödülü (Women’s World Car of The Year) jürisi, 20 ülkeden 26 kadın otomobil gazetecisinden oluşuyor.

WWCOTY jüri üyelerini ağırlamanın bir onur olduğunu ifade eden Dr. Ralf Speth, bunun JLR’ın otomotiv pazarına bakış açısıyla tamamen uyum içinde olduğunu da ekledi.

Bu ödül, kadınlar tarafından Jaguar’a verilen ilk ödül değil. Daha önce 2010’da Jaguar XF, 2012’de Range Rover Evoque ödülün sahibi olmuştu. 2016’da ise Jaguar F-Pace hem SUV kategorisinin kazananı hem de Kadın Yılın Otomobili ödülünün sahibi oldu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar