İngiltere Kraliçesi'ne Saray Şoförü Aranıyor

İngiltere Monarşisi’nin resmi sayfasında Kraliçe Elizabeth başta olmak üzere tüm Kraliyet Ailesi’ni ve misafirlerini gezdirmek üzere tam zamanlı bir şoför ilanı yayınlandı. Kraliyet ailesinin birbirinden muhteşem otomobillerini kullanacak sürücü aynı zamanda 2002’den beri Kraliçe’nin özel aracı olan Bentley Limuzinin de direksiyonuna geçecek.

Yemekler ve sarayda konaklama haricinde 23 bin sterlin yıllık geliri olan görev için etkin şekilde rota planlayabilen ve stres altında soğukkanlı kalabilen bir karakter olma şartı aranıyor.

1950 model Rolls-Royce Phantom VI,  kraliyet düğününde

1950 model Rolls-Royce Phantom VI, kraliyet düğününde

Kraliyet otomobilleri arasında makam otomobili olarak iki Bentley, üç Rolls-Royce ve üç Daimler var. Kraliyet Filosunda diğerlerini taşıyan diğer otomobiller genellikle Volkswagen.  Bentley ve Rolls-Royce’lar makam otosu oldukları için plakaları yok. Filodaki en eski otomobil 1950 model 5,76 litrelik bir Rolls-Royce Phantom IV ve yaşına rağmen çok iyi durumda.

Kraliçe Elizabeth, makam otosu olan Bentley ile

Kraliçe Elizabeth, makam otosu olan Bentley ile

Eğer İngiltere’ye yolunuz düşerse, aralarında 1900 model bir Daimler’in de bulunduğu kraliyet otomobillerinden ve tarihten çok ilginç araçları Sandringham Müzesi’nde görebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar