Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İngiltere'de Otomobillerde Sigara İçmeye Yasak Geliyor

Sigara içmeyenler için içilen bir araçla seyahat etmek çok tatsız olabiliyor. İçinde sigara içilmemiş ikinci el otomobillerin bile fiyatları daha yüksek. Bir de araçta çocukların bulunduğunu düşünürseniz durum daha da kötüleşiyor. İngiltere’de küçük çocukların bulunduğu otomobillerde sigara içilmesini yasaklayan düzenleme onaylandı.

Avam kamarasında yapılan oylamada 376 milletvekili yasaya destek verirken 107 vekil de karşı çıktı. Bu çapta bir desteği alan taslak, hükümete yetki veriyor fakat uygulanmak zorunda değil. Yasa tasarısını hazırlayanlar yasanın 2015’ten önce aktif olmasını umduklarını söylüyorlar.

Düzenlemeye karşı çıkanlar neden karşı çıkıyor? Yani kendilerini sigaradan korumaları mümkün olmayan küçük çocukların zehirlenmesini nasıl isteyebilir bir insan diyorsanız, bireysel özgürlüklerin ihlali noktasındalar.

Şu anda bu yasak Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde uygulanıyor. İsviçre’de ise kamuya açık kapalı yerlerde sigara yasağı geçtiğimiz sonbaharda reddedilmişti.

Ülkenin Sağlık Bakanı yardımcısı, Norman Lamb tasarıya karşı çıkanlara şu açıklamayı yapmış: “Kendinize ihlal ettiğimiz özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu sorun. Bir çocuğun önünde sigara içme özgürlüğü, bana o kadar önemli gelmiyor. Ama bir çocuğun sağlığını korumak, aşırı derecede önemli” .

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar