GM'den sonra, Citroen'in yeni CEO'su da bir kadın

Mary Barra’nın General Motors’un CEO’su olarak göreve başlamasından sonra, bir başka otomobil üreticisinde Citroen’de de bir kadın yönetici dümene geçti. Şu anda İngiltere ve İrlanda Citroen ‘in yöneticisi konumundaki Linda Jackson,Haziran ayının ilk günü itibariyle markanın CEO’su olarak görev yapmaya başlayacak.

Linda Jackson’ın, otomotiv endüstrisinde finanstan daha yönetsel pozisyonlara uzanan 35 yılı aşkın deneyimi var ve 2010 yılından bu yana da markanın İngiltere ve İrlanda bölgelerini yönetiyor. Jackson, daha önce bu pozisyonda bulunan Fréderic Banzet’in PSA’da daha üst düzey bir rol alması üzerine, kendisinin görevlerini üstlenecek.

Aynı tarihte DS ürün grubunu Premium bir dal yapma çalışmalarını hızlandırmak üzere yeni bir atama da yapılıyor. PSA 2020 yılına kadar 45 olan model sayısını 26’ya indireceğini ve DS tarafına ağırlık vereceğini duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde bu stratejik planın harekete geçeceği anlaşılıyor..

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar