General Motors’un CEO’su Mary Barra, 2014’te 14.4 Milyon Dolar Kazanacak

General Motors CEO’su ve otomotiv sektörünün en güçlü kadını Mary Barra, bu yıl 14.4 milyon kazanacak. Amerikalı grup, otomotiv dünyasının ilk kadın CEO’sunun maaşı ülkede çok merak edilip de spekülasyonlar başlayınca konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Mary Barra’nın maaşı 1.6 milyon dolar olarak belirlenmiş. 2,8 milyon dolar teşvik ve 10 milyon dolar uzun dönemli teşviklerle başarılı işkadını, kendisinden önceki CEO Dan Akerson’dan %60 daha fazla kazanacak. Amerika’da eşit işe eşit ücret politikası olmadığını ve bir kadın olarak kendisinin kitlelere ilham verdiğini söylememize gerek yok sanırız.

General Motors yönetim kurulu başkanı Tim Solso, Mary Barra’nın kazancının grubuyla orantılı olduğunu ve kazancın tamamen firmanın bu yılki performansına bağlı olduğunu söylüyor.

Bütün kariyer hayatını General Motors’da geçirmiş olan Mary Barra,  Ocak ayında grubun yeni CEO’su olarak atanmıştı. Barra, Fortune dergisi tarafından “İş Dünyasındaki En Güçlü Kadın” seçildi.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar