Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

General Motors’un Başındaki İlk Kadın: Mary Barra

General Motors tarihinde ilk kez firmanın başında bir kadın CEO var. Geleceğin başkanı olarak görülen Mary Barra, öğrencilik yıllarında henüz 18 yaşındayken GM’de çalışmaya başlamış.  Mühendislik bölümünde tecrübe kazandıktan sonra bir fabrikayı yönetmiş ve stratejik kararlar alabilmesiyle tanınmış.

Başkan yardımcılığı 51 yaşındaki Barra’nın en zorlu görevlerinden biri, çünkü kendisi GM’un dünya çapında ürün geliştirmelerinden sorumlu. Bu kadar erkek egemen bir alanda başarılı olarak dikkatleri üzerine çeken Mary Barra’yı Bloomberg Business Week şöyle tanımlamış: “ Firmanın son başarısında önemli payı bulunan ve GM’de ürün geliştirmeyi yeniden canlandıran kadın” .

Otomotiv endüstrisinde Dünya’nın en güçlü kadınları arasında olan Mary Barra iki çocuk annesi.  Mary Barra, otomotiv endüstrisindeki tek kadın da değil.  GM markalarından Opel’in yönetim kurulunda iki kadın daha görev yapıyor. Tina Müller pazarlama yöneticisi,  Susanna S. Weber  ise satınalma ve lojistik yönetiminden sorumlu. BMW’de Sosyal Hizmetler ve İK’nın  başında bir kadın bulunuyor ve Daimler’in yönetim kurulunda hukuktan sorumlu  bir kadın üye var.

Barra, 4 yıl önce iflasın eşiğinden dönmüş ve önümüzdeki yıl 10 milyondan fazla otomobil satmayı hedefleyen bir firmayı devralmış durumda. otomotiv basınında yeni yönetimin özellikle Opel için iyi olacağı yönünde yorumlar yapılıyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar