Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

General Motors 2,6 Milyon Aracı Geri Çağırıyor

General Motors, bugünlerde büyük bir sorunla yüzleşiyor; aralarında Avrupa’daki Opel’lerin de olduğu 2,6 milyon aracın ateşleme mekanizmasındaki arızalar nedeniyle geri çağırılması markaya ağır finansal yükler getirdi.  2003-2007 modellerden sonra tamirde eski parçaların kullanılma ihtimaline karşı 2008-2011 arasındaki modeller de geri çağırılıyor.

Aslında arızalı ateşleme parçasından yalnızca 95 bin adet üretilmiş. Fakat parçaların tam olarak hangi yedek parça ve yetkili satıcılarda olduğunu tespit etmek mümkün olmadığı için marka tüm araçları geri çağırma yoluna gitmiş.

Markanın yeni, otomotiv dünyasının ise ilk kadın CEO’su olan ve kazancıyla Amerika’da tartışmalar yaratanMary Barra, sözkonusu olan güvenlikse, asla taviz vermediklerini ve tüm modelleri geri çağırdıklarını söylüyor.

Mary Barra’nın yönetiminde General Motors, ilk geri çağırmayı Şubat ayında yapmıştı. Şimdiki geri çağırma ise öncekinin 3 katı büyüklüğünde ve Volkswagen’in hatta Toyota’nın 2010 yılındaki tarihi geri çağırmasıyla yarışır durumda. Geri çağırılan araçların çoğu Amerika’da satılan Chevrolet, Pontiac, Saturn gibi modellerken, Opel GT Roadster’in de yeni ateşleme mekanizmasına ihtiyacı olduğu söyleniyor. GM, kaç adet Opel’in geri çağırmadan etkilendiğini henüz açıklamadı fakat bir önceki geri çağırmada Avrupa’daki 2.300 Opel’in etkilendiği söylenmişti.

Marka, bir taraftan bu geri çağırmanın daha büyük bir felakete dönüşmesini engellemeye çalışıyor. Diğer taraftan da, bu arıza nedeniyle kaza geçirenlerin ve otomobil sahiplerinin araçlarının değerinin düştüğü gerekçesiyle açılan davalarla uğraşmak durumundalar. Daha yeni modellerin de geri çağırılmasını talep edenler en başta bu davalardaki avukatlar olmuşlar.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar