Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Gece Parlayan ve Hava Tahmini Yapabilen Otoyollar Yapılıyor

Yolunuz Hollanda’ya düşerse ve gece otomobil kullanmak isterseniz,  gece sürüşü sırasında bir bilim kurgu filminin setindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Otoban aydınlatmaları yerine asfalt, gece karanlıkta parlayan şerif çizgileri ile boyanmış. Yolların sadece kısıtlı bir bölümü bu şekilde boyanmış fakat çalışmayı yapan yol inşaat firması Heijmans, aynı işi daha fazla yolda uygulamak istiyor.parlayan yolYenilikçi firma, farklı hava koşulları için de yolda yaratıcı ve yararlı uygulamalar tasarlıyor. Hava sıcaklığının belli bir derecenin altına düştüğü koşullarda yolda bir kar tanesinin belirmesi de bunlardan biri. Basit sunumların yanı sıra stüdyonun interaktif aydınlatmalar ve elektrikli otomobilleri şarj edebilen şeritler gibi parlak ve sanatsal planları da var.

Gece parlayan boya kullanmak, otoyol aydınlatması yapmaktan şüphesiz daha hesaplı. Zaten çalışma, hükümetin tüm Avrupa’da yaygın olduğu üzere daha çevreci ve daha tasarruflu bir yol arayışı nedeniyle test edilmek üzere start almış.hava tahminiBu yaratıcı çalışmanın sahibi tasarım stüdyosunun dikkat çekici tek tasarımı da bu değil. Firma, yoldaki sisi toplayan elektrostatik bir alan üretmeyi başarmış. Çin’in hava kirliliği problemini çözebilecek tasarım, lisans başvuruları nedeniyle kendi ülkesinde bürokratik engellere takılmış.

Çevresel duyarlılığı en yüksek kıta olan Avrupa’da bile bu konularda hükümetlerin ilerleyişinin çok hızlı olamadığını ve bürokrasinin bu tür gelişmelerin ister istemez önünde durduğunu bu örnekle bir kez daha görmüş oluyoruz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar