Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

FIAT ve Chrysler Güçlerini Birleştiriyorlar

Fiat, yıla hızlı bir başlangıçla giriş yaptı. Chrysler’da kalan % 41.46 ‘lık 4.35 milyon dolar değerindeki hisseleri de satın alacak. Şu ana kadar sadece ortak niyet bildirgesi imzalandı ve tüm değerlendirme çalışmaları sonuçlanmadı. Fakat Fiat 20 Ocak tarihine kadar anlaşmayı finalize etmek istiyor.

İlk etapta ödenecek 3.65 milyon doların 1.75 milyon doları Fiat tarafından, 1.9 milyon doları ise kar marjı Fiat’tan çok daha yüksek olan Chrysler tarafından ödenecek. Chrysler ayrıca önümüzdeki 4 yıl boyunca totalde 700 milyon dolar fon akıtacak. Anlaşma Chrysler’ın şu anki değerinin Fiat’ın şu anda markadaki hisseleri de dikkate alındığında toplam değerinin yaklaşık 10.5 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Bu anlaşma ile her iki otomobil üreticisi de kar edecekler. Fiat kısa süre önce satışların giderek düştüğü Avrupa’da büyümek için büyük çaplı bir yatırım yapacağını ve modellerini modernize edeceğini duyurmuştu. Her iki markanın da kaynaklarını birleştirerek tek bir firma olarak hareket etmesi tarih kitaplarına geçecek tamamen uluslararası yeni bir otomobil markasının doğuşu anlamına geliyor diyor her iki markanın da CEO’su olan Sergio Marchionne.

Chrysler, 2009 yılında iflas ilan etmişti. Fiat hisselerin %58.5’ini satın alarak markanın durumunu kurtarmıştı. Şu anda atılan adımlarla uzun vadeli hedeflerin de yönü belirlenmiş olacak.

Fiat, 2013 yılında çok orijinal bir Abarth reklamı hazırlamış, 500 ailesine 7 kişilik 500L versiyonu dahil etmiş, Türkiye’de Elektrikli bir Doblo geliştirmiş ve Avrupa’da dev bir yatırımla tüm modellerini modernize etmeye karar vermişti.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar