"Ferrari artık Amerikalı"

23 yıldan sonra 67 yaşındaki Ferrari Başkanı Montezemolo, 13 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere başkanlıktan ayrılacağını açıkladı. Ferrari’nin F1 performansından memnuniyetsizliğini açıkça ifade eden Fiat Başkanı Marchionne başkanlığı devralacak.

1991 yılında Ferrari’nin başına geçen Montezemolo, Ferrari’nin özerk statüsünü korumak istemişti. Marka son dönemde daha az otomobil satarak daha fazla kar ederek – süper otomobil tarafta on kat-bu politikanın başarısını da tüm Dünya’ya göstermişti. Fakat bu strateji, Chrysler ile birleşerek hedeflerini yükselten Fiat Başkanı Marchionne’nin planlarıyla çakışmışa benziyor.

Geçen haftadan beri Montezemolo ve Marchionne arasında devam eden gerginlik, Marchionne’nin “Kimse vazgeçilmez değildir” söylemi ile son bulmuştu.

“Bir dönem kapandı, Ferrari artık Amerikan markası.” diyen Montezemolo’nun İtalyan havayolu firması Alitalia’nın başına geçeceği söylentiler arasında.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar