Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Dünyanın ilk arap kadın motorsporları yarış takımı!

Filistin’de, yıllardır yaşanan çatışmaların arasında bir yandan da hayat devam ediyor, çocuklar doğuyor, büyüyor.  Hatta otomobil ve yarış meraklısı kadınlar bile çıkabiliyor!

“Speed Sisters”- Hız Kızkardeşleri, Filistinli 5 kadın otomobil tutkununu anlatan sıradışı bir belgesel. Halen yapım aşamasında olan belgesel, tümü kadınlardan oluşan ilk Filistinli yarış takımının hikayesini anlatıyor. Ortadoğuda kadın olmak şöyle dursun sadece hayatta kalabilmek bile bir mücadeleyken, otomobil tutkusunun peşinden gidecek cesarete sahip bu kadınların hikayeleri, cesaret edemediklerinize başka gözlerle bakmanıza neden olabilir.

600 beygirlik modifiye aracının içindeyken dünyanın en mutlu kadını olduğunu söyleyen Noor,  yarıştayken gaza bastığımda bütün sıkıntılarımı unutuyorum diyen Mona,  Arap dünyasının ilk kadın yarış takımıyız diyen ve bir arap ülkesinde yarışmak istiyorum dediğinde ailesine bunu anlatmanın çok zor olduğunu anlatan Maysoon, sürüş sırasında herşeyiyle orda olmak gerektiğini söyleyen Betty ve tüm dünyanın Marah Zahalqa adlı bir kadının Filistin’i temsil ettiğini bilmesini istiyorum diyen Marah.

filistinli-destekçiler

Kadın yarış takımını destekleyen Filistinliler..

Çok zor şartlar altında, kendi tutkularının peşinden gitme cesareti gösteren bu kadınları bir noktada artık mülteci kamplarında büyümüş ve çocukları için daha güzel bir gelecek isteyen aileleri ve Filistinli erkekler de desteklemeye başlamışlar.

Kudüs’teki İngiliz Konsolosluğu takıma bir yarış otomobili hediye edince, araçlarında Filistin bayrağıyla birlikte İngiliz bayrağı da bulundurmaya başlamışlar.

Takımı desteklemek isterseniz Speed Sisters’ın twitter hesaplarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Speed Sisters Trailer (in Production) from SocDoc Studios on Vimeo.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar