Corvette'leri yutan zemin, gelir kapısı oldu

Amerika’daki Ulusal Corvette Müzesi’nde bir gece yarısı ansızın çöken zeminle yerle bir olan Corvette’leri hatırlıyor musunuz? İşte o çöküntüyü müze yönetimi çok ilgi çektiği için olduğu gibi korumayı düşünüyor.

Müzenin korumayı düşündüğü çökük 7,5 metreye 13 metre genişliğinde ve 9 metre derinliğinde ve bir iki araç sergilemeye yetecek bir kenara da sahip. Bu alanda muhtemelen çökükten kurtarılan araçlar sergilenecek. Gerçi General Motors restorasyon için ne gerekiyorsa yapacağını açıklamıştı ama bir süredir marka kendi geri çağırma krizine gömülmüş durumda ve bazı Corvette’ler ise pert olmuş durumda.

Müze, çöküğü neden korumak istiyor? Müzede çöken zeminin 8 Amerikan Efsanesi aracı gecenin bir vakti yutmuş olması gerçekten çarpıcı bir hikaye. Zemin çöktüğünden beri müzenin ziyaretçi sayısı geçen yıla göre %69, gelirleri ise %65 oranında artmış. Çöken zemin Ağustos sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak, Eylül’de ise çöken zemin tabanlı yeni bir sergi alanı oluşturulacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar