Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Continental ve Nokia Otomatik Sürüş İçin Özel Haritalar Hazırlayacaklar

Continental, Nokia Maps ile doğruluk oranı çok yüksek haritalar üretmek istiyor. Bu haritaların sürücüsüz otomobillerin çevrelerini tanıyabilmelerinde çok önemli bir yeri var. Continental’in Detroit’te yaptığı açıklamaya göre bu haritalarla sürücüsüz otomobiller yoldaki konumlarını ve diğer otomobilleri sürekli olarak 10-20 cm yakınlarına kadar tespit edebiliyor.

Geliştirilecek haritalarda tabelalar, bağlantı durumu, hız limiti uygulamaları, radar, trafik ışıkları gibi geniş çaplı yol bilgileri de bulunacak. Böyle bir teknoloji, özellikle otomobillerin değişen şartlara ve hızlara tepki vermesini otomatikleştirebilir. Bu tür bir gelişmenin sürücüler için konfor, etkinlik ve güvenliği artırıcı olduğu düşünülüyor.

Continental aslında, Dünya’daki tüm otomobil üreticilerine, gerçek zamanlı hizmetlerin ve verilerin bulunduğu bir elektronik çözüm sunmayı hedefliyor. Ne zaman derseniz, firmanın böyle bir hizmeti 2020 yılında banttan inecek otomobiller için düşünüyor. 2020’nin Nissan’ın sürücüsüz otomobil çıkaracağı sözünü verdiği yıl olduğunu da hatırlatalım.

Continental ve Nokia’nın bu konudaki işbirliği sadece sürücüsüz otomobilleri hedeflemiyor. Akıllı ulaşım sistemlerinin temelini oluşturabilecek bir alan olduğuna ve otomatik sürüşün bu yöndeki evrimin sadece bir boyutu olduğuna inanıyorlar.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar