Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Çin’in Kendi Kendisini Sürebilen Otomobili, Güvenliğini Japon Balıklarıyla Kanıtlıyor

Çin’de geçtiğimiz günlerde düzenlenen Guangzhou Fuarı’nda WitStar markası, kendi kendisine sürüş becerisi olan çok ilginç bir konsept otomobili tanıttı.  Otomobilin arka koltuğuna, aracın karşılaştığı engellerden kaçınabildiğinin göstergesi olarak bir akvaryum yerleştirilmiş. Çinliler bunu yaparken ne düşündüler bilemiyoruz ama ön koltuklar, araç kendi kendisini sürebildiği için arkaya çevrilebiliyor ve arka koltuğu sadece iki kişinin oturabileceği şekilde ayıran balıklara bakarak yolculuk yapmak mümkün oluyor. japon balığı

Kendi kendisini sürebilen otomobillerle ilgili Dünya’nın uğraştığı sorunları Çinliler pek ciddiye almış gözükmüyorlar. Örneğin yasal olarak trafikteki araç kendi kendisini sürüyor dahi olsa olası bir kaza durumunda aracın sürücüsü sorumlu durumda. Birçok kendi kendine sürüş özelliği biraz da bu nedenle acil durumda kontrolü sürücüye bırakıyor, yani koltukları arkaya çevirip akvaryum izlemek çok da akılcı bir yaklaşım değil.kendi kendine giden araba

Aracın kameralarla ve bilgisayarlarla çevresinin 3 boyutlu görüntüsünü alabildiği söylenmiş fakat fuardaki standında bir demo yapılmamış. Yakından çekilen fotoğraflarda araç statik ve daha çok hazırlık aşamasındaymış gibi duruyor. Konsept otomobillerin tümüyle gerçek olmalarını da elbette beklemiyoruz fakat WitStar daha çok karton ve köpükten yapılmış gibi duruyor.  İster istemez bize biraz Çin malı iPhone’ları hatırlatıyor.

Aracın hibrid olduğu, 160 km son hıza ve 100 km menzile sahip olduğu söyleniyor.  Yukarı doğru açılan havalı kapılara sahip olan araçta, araca entegre akvaryumdaki balıkların kazaları önlemek için bir fonksiyonu bulunmuyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar