Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Çin’deki Hava Kirliliği, Otomotiv Endüstrisini Bitirebilir

Çin’de hava kirliliği giderek büyüyen bir sorun haline geldi. 2013 yılında 19 milyondan fazla araç satışının gerçekleştiği ülkede, yoğun hava kirliliğini engellemek için bazı bölgelerde otomobil sayısına da sınırlamalar getirilmişti. Ülkede şu anda yoğun hava kirliliği nedeniyle “duman klinikleri” kuruluyor.

Hamburg, Şehirde Otomobil Kullanımını Yasaklıyor

Ülkedeki duman, nefes almayı zorlaştırıyor, çocukları erken yaşta kanser hastası yapıyor.

Hemen hemen tüm otomobil markaları Çin’de üretim yapıyor ve bu yıl satışlarını daha da artırmak istiyorlar. Fakat Çin’de bu yıl büyümenin yavaşlayacağı tahmin ediliyor. Çin, hava kirliliğiyle mücadeleden gökdelenlerde yapay yağmur fırtınaları yaratarak galip gelmeyi düşünüyor.

Gökdelenlerin tepesinden, bulutlara roketlerle fırlatılacak tanecikler sıcaklık durumuna göre yağmur veya kara neden olacak. Sonuç verip vermeyeceği belirsiz olan proje için Çin, 277 milyar dolar harcamayı düşünüyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar