BMW sokak lambalarını şarj istasyonu yapacak

Elektrikli otomobillerin en büyük sıkıntısı şarj altyapısı. Almanya’da geçen haftalarda düzenlenen Avrupa Şehirleri Konferansı’nda BMW yönetiminin sunduğu çözüm hem yaratıcılığı hem de uygulanabilirliği ile gündeme oturdu.

Yeni nesil sokak lambalarının tasarruflu LED yapısı otomobil farları ile benzer bir teknolojiyi kullanıyor. Münih’te önümüzdeki yıl takılacak yeni nesil LED sokak aydınlatmaları aynı zamanda şarj istasyonu olarak da kullanılabilir.

Bir innovasyon markası olarak BMW’nin çözümü gerçekten devrim niteliğinde bir çözüm sunuyor. Elektrik altyapısına zaten sahip olan sokak lambaları sadece BMW’nin elektrikli otomobillerini değil, tüm elektrikli otomobilleri şarj edebilecek. Sürücüler kullandıkları elektriğin parasını akıllı telefon uygulaması üzerinden ödeyecekler.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar