Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

BMW'nin Çin satışları, Amerika’yı geçti

BMW 5 serisi sedanlarla 2013 te Çin satışlarının Amerika’daki satışlarını büyük olasılıkla geçeceği görüşünde.  Yılın ilk yarısında BMW’nin Çin’deki satışları Amerika satış rakamlarını yakalamış durumda ve yılsonuna kadar %10 aşması bekleniyor.

Gelecekteki artış, en çok Çin’in batı kısmındaki küçük şehirlerden bekleniyor.  Çin’de 1 milyondan fazla nüfusu olan en az 100 şehir var ve üstelik bu şehirlerde lüks otomobil bayileri de bulunmuyor. Araştırma firması Nielsen’in öngörülerine göre Çin’deki potansiyel otomobil alıcılarının %68’i küçük şehirlerde yaşıyor. Çin’deki lüks araç satışlarında Audi’nin izinden giden BMW, rakibini 3 yıldır geride bırakmış durumda. 2013 yılında da Audi’nin %30 luk artışına karşı BMW’nin Çin’deki artışı %40.

2013’ün ilk yarısında BMW’nin Çin’deki Pazar payı %15 ve sattığı otomobil sayısı 182.800. Aynı dönemde Amerika’da gerçekleşen satışlarsa 172.787 adet.  Land Rover, Audi, Cadillac ve Jaguar gibi markaların aralarında olduğu Çin’in lüks otomobil segmentinin bu yıl %7 büyümesi bekleniyor.

BMW’nin 2012 sonu itibariyle Çin’de 360 bayisi bulunuyordu, bu yılın ilk 6 ayında bu rakama 60 yeni bayi de eklendi. IHS verilerine göre Çin’deki lüks otomobil pazarının % 29,6’sı Audi’nin elinde, Audi’yi %23,6 ile BMW takip ediyor. Mercedes-Benz’in Pazar payı ise %20,6.

Çin, hali hazırda Audi’nin Dünya üzerindeki en büyük pazarı konumunda. Daimler 2 yıl içerisinde Çin’in Amerika ve Almanya’yı geride bırakarak en büyük tek Pazar haline geleceğini düşünüyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar