Audi 2013-2014 Model Lüks Araçlarını Geri Çağırıyor

Sunroof ve yakıt kaçağı arızaları nedeniyle Audi lüks segment otomobillerini geri çağırdığını duyurdu. A8 ve S8 sedanlarını Sunroof arızası nedeniyle, spor S6 ve S7 modellerini ise yakıt sızıntısı nedeniyle geri çağırıyor.

Yalnızca 12 Mart 2013 ve 15 Temmuz 2013 arasında üretilmiş olan 2013 ve 2014 yılı A8 ve S8 modellerinde Sunroof’ların fabrika hatası nedeniyle çatlayabileceği belirtilmiş. Yalnızca Amerika’da arızalı sunroof nedeniyle geri çağırılacak araç sayısı 1.120. Marka tarafından geri çağırmadan haberdar edilmeye başlanan kullanıcılar arızalı sunroofları yetkili servislerde ücretsiz değiştirtebilecekler.

Yine son model S6 ve S7 modellerinde olan yakıt sızıntısı arızası ile ilgili olarak spor modellerde bulunan çift turboşarjlı 4 litrelik V8 motorlarda sızıntı nedeniyle yangın çıkabileceği uyarısı yapıldı. Amerika’da geri çağırılan 3.594 aracın olduğu açıklandı. Aynı şekilde yakıt borusu ücretsiz olarak yetkili servislerce değiştirilecek.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar