Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Aston Martin'de Ucuz Çin Plastiği Krizi

Aston Martin, geçen haftya 2007’den bu yana üretilmiş 17.590 spor otomobilini Çin’li tedarikçisinin sahte plastik malzeme kullanması nedeniyle geri çağırdı. Bu dev bir rakam çünkü markanın bu süredeki üretiminin neredeyse %75’ini oluşturuyor. Efsane Vanquish geri çağırılan modeller arasında bulunmuyor.

Gaz pedalinin plastik kısmını kalıplayan firmanın Aston kalitesiyle bağdaşmayan ucuz bir plastik kullanıldığı yönünde markanın kendisinin ithamları ve şikayet kayıtları var. Çin yapımı kalitesiz malzemenin sürüş sırasında kırılabileceği ve kazaya neden olabileceği not düşülmüş.

Çin’de üretim yapmayan otomotiv üreticisi neredeyse kalmadı. Her biri kendi uzmanlığını da beraberinde götürdüğü için akıllarda kalitesizlikle aynı anlama gelen “ Çin Malı” düşüncesi henüz oluşmadı. Yine de tamamen yok da diyemeyiz, Volvo bile Çin’de ürettiği araçların Amerika’da nasıl karşılanacağı ile ilgili bazı tedirginlikler yaşamıştı.

Aston Martin’in bu ithamı, Çin medyasından büyük tepki alıyor. İngiliz üreticinin kendi hatası ve eksikliği olan konuları “ kalitesiz Çin malı” önyargısıyla kapatmaya çalıştığını söylüyorlar. Bu Çin’in Avrupa’ya ilk dişlerini gösterişi değil. Daha önce de lüks otomobillerde yüksek vergilerle Avrupa’yı tehdit etmişti. Artık Çin de, çok sayıda lüks otomobil markasının üretim yaptığı ve elinde ciddi kozları olan bir ülke.

Şu ana kadar bu sorundan dolayı bir kaza veya yaralanma rapor edilmemiş.  Aston Martin sözcüsü, 22 parçanın benzer sorunu olduğunu söylüyor. Bu geri çağırmanın markaya maliyeti ise açıklanmadı. Fakat markayı sarsmaya yetecek bir miktar olabilir. Neden derseniz, Aston Martin üretimini kendi kendisine finanse ederek ayakta kalan markaların başında geliyor. Bentley ve Rolls-Royce gibi rakipleri Volkswagen ve BMW gibi zengin akrabalarından destek alabiliyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar