Araplar Dünya’nın en pahalı otomobilini üretti!

W Motors firmasını muhtemelen duymadınız. İlk arap süper otomobilini üreten ve 29 Ocak’ta  Katar Oto fuarında dünyaya tanıtacak olan Lübnan’lı bir firma.  W Motors üretimi olan ve tam 3.5 milyon dolardan satışa sunulacak olan Lykan Hypersport, şimdiden dünyanın en pahalı otomobili sıfatını kazandı bile.

Lykan Hypersport özellikleri

Otomobilin iki farklı versiyonu üretilecek fakat  üretim kısıtları nedeniyle toplamda sadece 7 adet üretileceği söyleniyor. Otomobilin iç döşemesinde elmaslar, altın ve platin kullanılmış. Deri iç kaplamalar altın ipliklerle dikilmiş. Otomobili satın alacak kişilere 200 bin dolar değerindeki Cyrus Klepcys marka saatler hediye ediliyor.

750 beygir gücünde bir motora sahip olan Lykan Hypersport, 100 km’ye 2,8 saniyede çıkıyor ve maksimum hızı da 400 km civarında.  Otomobilin tasarımı toplamda kendine özgü olsa da Audi R8 ve Lamborghini Aventador izlerini görmemek imkansız. Otomobilin büyük ölçüde karbon fiberden oluşan gövdesi ve iç tasarımı İtalya’da yaptırılmış. Otomobilin tasarımının tamamlanmasının 6 yıl sürdüğü söyleniyor.

Beyrut Lübnan’da Sari El Khalil tarafından kurulmuş olan W Motors,  şu anda Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunuyor. Firmanın başındaki Ralph Debbas, İngiltere’nin prestijli tasarım okullarından Coventry University School mezunu.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar