Android & Apple: Otomobil Markaları Tercihlerini Yaptı

Otomobil üreticilerinin bir kısmı, araçları akıllı telefonlarla bağlayabilen sistemler konusunda tercihlerini yaptılar. Apple’ın mı yoksa Android’in mi pazara hakim olacağı merakla beklenirken, kimi üreticiler Apple’ı, kimisi Android’i ve kimileri de her ikisini birden destekliyor.

Buradaki tablonun, teknolojinin hızıyla birlikte değiştiğini fakat şu ana kadar olan açıklamalara göre hazırlandığını da ekleyelim.

apple-vs-android
Google Autolink diyenler

Tabloya ek olarak en son Google, Acura, Alfa Romeo, Audi, Bentley, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infiniti, Jeep, Kia, Maserati, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Ram, Renault, Seat, Subaru, Volkswagen ve Volvo’nun iş ortakları arasında olduğunu açıkladı.

Apple Carplay’i seçenler

BMW, Porsche, Toyota, Jaguar, PSA (Peugeot, Citroen), Ferrari ve Mercedes-Benz tercihini Apple’dan yana kullandı.

Hem Google, hem Apple’a destek verenler

Ford,  Fiat, Alfa Romeo, Aston Martin, Chevrolet, Opel, Honda, Hyundai, Land Rover, Jeep, Mazda,Kia, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki ve  Volvo modelleri, hem Apple CarPlay’i, hem de Android Autolink’i destekleyecek.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar