Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Alman otomobil devlerine gizli kartel iddiası!

Alman otomotiv endüstrisi, gizli kartel iddiasıyla sallanıyor. Der Spiegel’in haberine göre Volkswagen, Audi, Porsche , BMW ve Daimler‘in rekabeti engellemek için maliyet ve teknolojilerde el altından 20 yıldır birlikte çalıştıklarını ve dizel skandalına zemin hazırladıkları iddia ediliyor. Avrupa Komisyonu yetkilileri soruşturmayı doğruladılar.

Marka Başkanları bir arada: Dieter Zetsche (Daimler), Harald Krüger (BMW), Matthias Müller (Volkswagen)

Marka Başkanları bir arada: Dieter Zetsche (Daimler), Harald Krüger (BMW), Matthias Müller (Volkswagen)

Volkswagen Alman otoritelere dizel skandalı için olan anlaşmalara tüm büyük Alman üreticilerin bilgisi ve onayı olduğunu raporlamış. İddialar çoktan markaların stok değerlerinin düşmesine neden oldu.

Avrupa komisyonu yetkilileri konunun araştırıldığını ve şu an bir açıklama için henüz erken olduğunu ifade ediyorlar.

VW dizel skandalı ile ciddi zararlara uğradı.

VW dizel skandalı ile tüm dünyada ciddi zararlara uğramıştı.

90’lardan bu yana, Alman otomotiv devlerinin fiyatlandırma,  üretim teknolojileri ve teknik detaylarda işbirliği yaparak rekabeti engellemeye çalıştıkları iddia ediliyor.  Eğer iddialar doğrulanırsa, Alman otomotiv endüstrisini ciddi tazminatlar bekliyor.

BMW dizel skandalı

Markalardan ses çıkmazken, sadece BMW’den dün bir duyuruyla modellerinin emisyon testlerini geçmesi için manipülasyon yapıldığı iddiasını yalanladı.  En iyi egzos bakım sistemini sunduklarını söyleyen marka şehirlerde hava kalitesini geliştirmek için de gönüllü çalışmalar yürütüyor.

Alman Hükümeti 2 Ağustos’ta Ulusal Dizel Forumu düzenleyecek ve tüm bu markaların forumda açıklama yapmaları bekleniyor.

Almanya’da otomotiv toplam sanayinin %20’sini oluşturuyor ve sadece Almanya’nın değil Avrupa’nın da ekonomisinin önemli bir değeri konumunda.

Alman ekonomisi, geçtiğimiz yıllarda, aydınlatma sistemleri, motor soğutucular ve dişlilerle ilgili karteller nedeniyle hem Avrupa’da hem Amerika’da milyar euro cezalar ödemişti. Avrupa komisyonu bu tür iddialarda kesinlikle affetmiyor, 2016’da MAN, Volvo/Renault, Daimler, IVECO ve DAF’ı kamyon fiyatlarıonda kartel yapmak nedeniyle 2.93 miyar euro cezaya çarptırmıştı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar