Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Akıllı otomobilleri, üreticiler değil uygulama geliştiriciler var edecek

Sürücüsüz otomobillerin aktif olarak yollarda bulunabilmesi, Google’ın da daha önce tahmin ettiği gibi otomobil üreticilerine değil, 3. parti uygulama geliştiricilerine bağlı olacak gibi gözüküyor.

Sürüş tercihlerinizi hatırlamakla kalmayan otomobiller..

Mercedes-Benz’in Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge Merkezi, kullanıcı deneyimini geliştirirken sürücülerin yaşam tarzlarını ve tercihlerini dikkate alan ve bunları hatırlayabilen uygulamalar üzerinde de çalışıyor.  Bu tür sistemlerle, tıpkı sürücünün koltuk ayarlarını hatırlayabilen sistemlerde olduğu gibi, otomobil, sürücünün bir yaz günü, klimayı tercih edilen dereceye getirerek, sürücünün o bölgedeki favori radyosunu açarak, daha önceki seyahatlere göre bir rota önerisi getirebilecek. Mercedes-Benz, bu sistemleri sadece otomobiller için değil, sürücülerin evlerinde de çalışır hale getirmek için işbirlikleri yürütüyor.

Nokia ve lokasyon hizmetleri..

Geçtiğimiz günlerde telefon kısmı Microsoft tarafından satın alınan Nokia, bir süredir akıllı otomobillerin kullanabileceği harita sistemleri üzerinde çalışıyor. “Connecting People” sloganı ile yola çıkan Nokia “Here” adlı girişimiyle artık otomobillerin bağlanabilirliği  alanında Apple ve Google’a rakip hale gelebilir.

Bu tür hizmetleri geliştirmek otomobil üreticileri için zaman alıcı ve maliyetli diye düşündüyseniz haksız sayılmazsınız. Tam da bu nedenle üreticiler, tıpkı bir zamanlar Google’ın öngördüğü gibi 3.parti uygulama geliştiricilerinden yararlanmayı planlıyor olabilirler. Yani, yakında otomobillerimiz de akıllı telefonlarımız gibi uygulama yüklenen ve tercihlerinizi hatırlayan cihazlara dönüşebilirler.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar