Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

ADAC 2013 Automarxx Marka Sıralaması Açıklandı

Avrupa’nın en büyük otomotiv kulübü ADAC’ın 2013 marka sıralaması Automarxx’ı yayınladı.  ADAC’ın 2013 sıralamasında bir numarada 1.85 puanla BMW yer alıyor. BMW’yi Audi ve Mercedes-Benz 1.90 ve 1.93 gibi  çok yakın puanlarla takip ettiler. Mercedes-Benz’den sonra ise puanların arası biraz açılmaya başlıyor. Volkswagen 2.2, Lexus 2.35 ve Porsche 2.38 puanla sırasıyla 4. 5. ve 6. sırayı dolduruyorlar.

Sıralama neye göre yapılıyor?

ADAC bu sıralamayı, araç testlerine, detaylı pazar analizlerine, geniş çaplı anketlere, kendi yol arızası istatistiklerine ve TÜV gibi test kuruluşlarının yayınladığı fabrika arızalarını baz alarak 2001 yılından beri hazırlıyor. Araçlar, marka imajı, pazardaki gücü, müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi, çevre duyarlılığı ve güvenlik kategorilerinde değerlendiriliyorlar. Otomotiv sektörü için de önemli bir indeks olan sıralamada bu yıl 33 marka 1- en iyi 5 en kötü skalasında değerlendirildiler.

Skoda’nın sürpriz çıkışı

Sıralamada çok dikkat çeken bir diğer marka ise Skoda oldu.  Skoda, her ikisi de son dönemde Çinli olan Volvo ve Jaguar’ı geride bırakarak 9. Sıradan 7. Sıraya yükseldi.  Skoda’nın yükselişinin ardında marka bilinirliğinin ve müşteri memnuniyetinin artışı var. Toyota ve Honda da 15. ve 13. sıralardan, 12. ve 10. sıraya yükseldiler.  Sıralamanın sonunda Smart ve Suzuki yer aldı.

Porsche, Jaguar ve Subaru Sahipleri En Mutlu Müşteriler…

Marka bilinirliğinde Audi 1.6 ile BMW’nin 1.8 ve Porsche’un 1.7  puanına oldukça yakın duruyor. Pazar gücünde Volkswagen birinci olurken, müşteri memnuniyetinde Porsche en yüksek puan olan 1 puanı almış.  Ne ilginç ki müşteri memnuniyetinde Porsche’u çok yakın bir payla Jaguar ve Subaru takip ediyor.

En güvenli bulunan marka Mercedes-Benz oldu

Ürün kalitesi olaraksa BMW ve Audi 1.5 puanla ilk sırayı paylaşıyorlar. Çevre duyarlılığında Lexus en yüksek puanı alırken, güvenlikte ise alınabilecek en yüksek puanı Mercedes-Benz alıyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar