7-11 yaş arası Nissan Micra ve Nissan Cube’ler tüm Dünya’da geri çağırılıyor

Son zamanlarda otomotiv sektöründe geri çağırmalara çok sık rastlar olduk. Şimdi de Nissan, 2002 ve 2006 arasında İngiltere ve Japonya’da üretilen çoğunluğu Micra, bir kısmı da Cube model 841.000 aracı geri çağırıyor. Geri çağırılan araçların, Avrupa, Japonya, Asya, Okyanusya, Afrika, Latin Amerika ve Ortadoğu’da kullanımda olan modeller olduğu biliniyor.

Nissan sözcüsü Noriko Yoneyama’nın  Japon ulaştırma bakanlığına verdiği resmi açıklamada, direksiyondaki bir cıvatanın yeterince sıkıştırılmamış olabileceği ve kontrol kaybına yol açabileceği belirtiliyor. Yoneyama aynı zamanda şu ana kadar hiçbir kaza, yaralanma veya ölüm raporu olmadığını da sözlerine ekledi.

Problemin giderilmesi için araç sahiplerine duyuru yapılarak, Nissan sahipleri yetkili servislere yönlendirildi.   Arızanın giderilmesi için gereken süre 40 dakika civarında ve kontrollerin ücretsiz olarak yapılacağı belirtiliyor. Sorunun giderilmemesi halinde direksiyondaki kontrol kaybının güvenliği ciddi şekilde tehlikeye atacağı bildirildi.

Geçtiğimiz ay Nissan,  Toyota, Honda ve Mazda ile birlikte 3,4 milyon aracı, airbag arızası nedeniyle geri çağırmışlardı.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar