Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

350 Lamborghini'den oluşan konvoy İtalya yollarında

Lamborghini 50.yıl kutlamaları kapsamında 350 Lamborghini’den oluşan bir konvoyla “Grand Giro” adı verilen bir tura çıktı. 8 Mayıs günü Milan’dan başlayan tur, Lombardia, Toscana, Lazio, Umbria ile devam ederek 11 Mayıs’ta Bolonya’da sonlanacak. Lamborghini

Her 1o Lamborghini’den 4 tanesi tarihi bir modelken, turun katılımcıları Kanada’dan Yeni Zelanda’ya kadar uzanan bir coğrafyadan gelen Lamborghini sahiplerinden oluşuyor. 350 otomobil için 700 pilot ve ko-pilot hazırlanmıştı ve 320 kayıtlı araç sahibinin yanında 30 kadar da basın mensubu ve ziyaretçi bulunuyordu. Firmanın 1963’ten beri iş ortağı olan Pirelli de etkinliğin önemli bir parçası olduğunu söyleyelim.

Konvoya Türkiye’den katılım olmasa da, en fazla araçla katılımın olduğu bazı ülkelere bakacak olursak: İngiltere 71 Lambo, İtalya, Almanya ve İsviçre’den her biri 30 dan fazla Lambo, Amerika 21 ve Çin 17 Lambo ile konvoya katıldı. Katılan diğer ülkeler arasında Avustralya, Avusturya,Belçika, Kanada, Fransa, Hong Kong, Endonezya, İrlanda, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç, Portekiz, Monaco Prensliği, Güney Kore, Tayvan, Tunus ve Ukrayna var. Sadece Avrupa değil, deniz aşırı ülkelerden de katılımın olması, özellikle otomobillerin nakliyesinin hassasiyeti düşünüldüğünde etkinliğin gücünü ortaya koyuyor. Türkiye’den hiç katılımın olmamasını üzücü buluyoruz. Lamborghini turu

Sürücülerin en genci 22 yaşında Kuveyt’ten, en yaşlısı ise 75 yaşında Fransa’dan katılıyor. Konvoya katılan otomobiller arasında en fazla rastlanan model 123 adetle Gallardo. Diğer modellerin dağılımı şu şekilde: 36 Murcielago, 21 Diablo, 17 Miura, 15 Countach, 8 Espada, 6 Urraco, 5 adet 400 GT, 3 adet 350 GT, 2  Jarama, ve 1 adet de LM 002.

Turun ilk gününde, Milan’dan Forte Dei Marmi’ye doğru yola çıkan konvoy sahil boyunca izleyenlere yollarda binlerce beygir gücünde bir manzara oluşturdu. Yollarda bir Lamborghini görmek bile kafaları döndüren bir tecrübe sayılabilecekken, 350 boğayı aynı anda konvoy halinde ilerlerken izlemek sanıyoruz çok keyifli olsa gerek. Konvoy bugün Roma’ya doğru ilerliyor. Yeni görüntüleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar