Volvo'dan yaya ve bisikletlileri karanlıkta parlatan mucize: Life Paint

Volvo, yaya ve bisiklet güvenliğine en çok değer veren otomobil markalarından biri. Araçlarında bisikletli ve yaya tanıma sistemleri geliştiren Volvo bununla yetinmeyip bisikletliler için de mucize bir ürün hazırladı.

Volvo Life Paint, ücretsiz, yıkanabiliyor, materyale zarar vermiyor ve 1 hafta kalıcı

Volvo Life Paint, ücretsiz, yıkanabiliyor, materyale zarar vermiyor ve 1 hafta kalıcı

Bisikletlerin trafikte çok yaygın olduğu İngiltere’de tanıtılan ürün “Life Paint”, benzersiz bir yansıtma özelliğine sahip ve otomobil farlarına tepki veren bir sprey. Gün ışığında görünmeyen bu eşsiz sprey boya karanlıkta ışığı geldiği kaynağa yansıtıyor ve böylece üzerine sıkıldığı şeylerin de karanlıkta güçlü şekilde parlayarak görünür olmalarını sağlıyor. Şu ana kadar İngiltere’de 2.000 ücretsiz kutu dağıtılmış. İlgi olursa ürün uluslararası olarak da yaygınlaştırılacak.

Karanlıkta Volvo Life Paint  sıkmış bisikletlilerin görünürlük farkı

Karanlıkta Volvo Life Paint sıkmış bisikletlilerin görünürlük farkı

Volvo, Life Paint ile yolların güvenliğini hem otomobiller tarafta hem de yaya ve bisikletli tarafta sağlamaya çalışarak konuya kalıcı çözümler arayışında olduğunu gösterdi. Üstelik bu mucize sprey sadece bisikletlere ve bisikletlilere değil, köpek tasmalarına ayakkabılara, kasklara, tekerlekli sandalyelere, çocuk sırt çantalarına, giysilere de uygulanabiliyor ve geceleri araçlara görünür olmalarını sağlıyor.

Fikir nasıl çıkmış derseniz, Volvo’nun satışa sunacağı yeni Volvo XC90’larda karanlıkta da çalışabilen bir yaya ve bisikletli tanıma sistemi yer alıyor. İşte bu sistem Life Paint ürününe ilham kaynağı olmuş. Bu iki buluş, Volvo’nun hiçbir ciddi yaralanmanın olmayacağı ve kimsenin ölmeyeceği 2020 “Sıfır Kaza” vizyonuna katkı sağlıyorlar. Ürün ile ilgili diğer tüm bilgiler ürüne özel hazırlanan şu web sitesinde.

Volvo’dan çarpmayan, kazasız otomobil teknolojisi

Volvo Car İngiltere Genel Müdürü Nick Connor, “İngiltere’de yollarda her yıl 19.000’den fazla bisikletli yaralanıyor. Biz Volvo’da bir çarpışmadan kurtulmanın en iyi yolunun çarpışmanın gerçekleşmemesi olduğuna inanıyoruz. Kazaların sayısını azaltmak ve yolları daha güvenli hale getirmek için kararlıyız. Volvo olarak güvenlik teknolojilerinde lideriz ve bu teknolojilerimizin sadece otomobillerimizi sürenleri değil dışındakileri de kapsamasında gurur duyuyoruz. Otomobillerimizin güvenlik özelliklerini geliştirdiğimiz kadar bisikletlileri de mümkün olduğunca görünür kılarak yollardaki hemen herkesin güvenliğini sağlamış oluyoruz” diyor

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar