Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Hamburg, Şehirde Otomobil Kullanımını Yasaklıyor

Dünya’ya Mercedes’i ve otobanı kazandırmakla gurur duyan bir ülke için Hamburg’daki son gelişmeler geleceğe dönüş gibi bir etki yapacağa benziyor. Almanya’nın ikinci büyük şehri, otomobilleri şehirde yasaklayarak yaya ve bisikletli ulaşıma dönmek istiyor.

Yalnızca toplu taşıma, yaya ve bisikletli ulaşımın olacağı bu yeni şehir planlama sistemi, “Yeşil Ağ” adı verilen bir proje ile hayata geçirilmek isteniyor.

Yeşil Ağ, 2034 yılına kadar şehrin tüm otomobillerden arındırılması ve %40’lık bir yüzölçümde park ve bahçeleri bağlayan bir ağ oluşturulması anlamına geliyor. Şehir sözcüsünün ifadesine göre, turistler de önümüzdeki 20 yılda yaya olarak veya bisikletle şehir turuna çıkabilecekler.

Benzer bir projeye kalkışan tek Avrupa şehri, 2050’de karbondioksit salınımını 0 yapma planının bir parçası olarak 26 “bisikletli otoyolu” hazırlayan Kopenhag olmuştu.

Otomobillerin yasaklanması şehirdeki 1.8 milyon kişinin hayat kalitesinin artırılması amacıyla düşünülmüş. Avrupa Birliği, çok katı emisyon kısıtları getirmişti,  birlik Şubat ayında yeni ve daha sıkı karbondioksit salınımı kriterleri getirmeye hazırlanırken bunlar Hamburg’lulara yeterli gelmemiş gibi gözüküyor. Hatta Yeşiller Partisi başkanı, Hamburg’luların projeye çok sıcak baktıklarını ve Almanya’dan beklenmeyecek şekilde otomobillerinden vazgeçebileceklerini söyledi. Planlanan sistem, ekonomik anlamda eleştiriler alsa da, daha eğitimli ve rekabetçi bir grubu çekeceği için avantajları da olacağı söyleniyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar