Çanakkale Zaferi için bisikletlerle 475 km

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin bu yıl tam 100. yılını kutlayacağız. Bu özel yıldönümü bu yıl sıradışı bir bisiklet etkinliği ile de kutlanıyor. 18 Mart tarihinde İstanbul’dan yola çıkacak bisikletliler, İstanbul Boğazı’ndan geçerek Çanakkale’ye kadar tam 475 km yol yapacak ve yolculuk sonunda Çanakkale’de şehitlerimizi anacaklar.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, mezunları ve Bisikletliler Derneği üyelerinden oluşan 40 bisikletli 18 Mart sabahı saat 10.00’da Erenköy Güneş Kampüsü’nden yola çıkarak tam 6 gün boyunca bisikletle yolculuk yapacaklar. Bisikletlilere ambulans, bisiklet römork aracı ve bir otobüs eşlik edecek.

Boğaziçi Köprüsü üzerinden geçerek D100 karayoluna çıkacak olan konvoy, Silivri, Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Lapseki, Çanakkale, Eceabat üzerinden Çanakkale Şehitler Abidesi’ne ulaşacak. 3100 ilköğretim öğrencisinin hazırlayacağı resimlerden seçilecek 100 resim de 23 Mart -8 Nisan tarihleri arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi odası Çanakkale Evi Galerisi’nde halka açık olarak sergilenecek.

475 km'lik bisiklet yolculuğu tam 6 gün sürecek.

475 km’lik bisiklet yolculuğu tam 6 gün sürecek.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar