Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Bisikletle, Mercedes tünelinde rüzgara karşı bir Ironman

Mercedes’in otomobilleri için aerodinamik ve aeroakustik testlerini yaptığı meşhur rüzgar tünelini bilenler bilir. Bu tünele bu kez bir otomobil değil bir bisiklet girdi. Ironman dünya şampiyonu triatlet Sebastian Kienle, bisikletiyle tünelde testler yaptı.

Ironman yarışları ve bisiklet

Ironman yarışları 1978'den beri düzenleniyorIronman yarışlarında sporcular yaklaşık 4 km yüzüp,  185 km bisiklet sürüp üzerine bir de maraton koşuyorlar. Saniyelerin büyük fark yarattığı yarışlarda özellikle bisiklet kısmında aerodinamik çok önemli bir konu ve Mercedes-Benz, sadece bu konu için geliştirdiği rüzgar tüneliyle sporcunun performansını daha da geliştirmesine katkı sağlamış.

“Eğer bisikletle saatte 35 km hızla gidiyorsam ve 35 km rüzgara karşı ilerliyorsam rüzgar bana 70 km hızla çarpmış oluyor ve hızlandıkça bu sorun daha da büyüyor. Aerodinamik sürüklenme kuvvetin kübü kadar arttığından iki katı hızlanabilmek için 8 kat fazla güç uygulamam gerekiyor. Bir triatlet olarak bu dirence karşı kendi gücümü artırmayı deneyebilirim, zaten bu yüzden haftada ortalama 28, kamptaysam 40 saat idman yapıyorum. Ama işin diğer boyutu rüzgar direncini düşürmek. Eğer aerodinamiğimi artırabilirsem, daha az güç harcayarak daha hızlı ilerleyebilir ve sondaki koşuya enerji ayırabilirim” diyor. Bisikletin üzerinde daha iyi bir aerodinamik sağlamak için küre şeklinden ziyade su damlası şeklinde bir kask, oturma pozu, kıyafetlerin kumaş özellikleri, boyutları gibi bazı değişkenlerin önemli olduğunu da belirtiyor.

Bisikletler, teker takımları, bazen arkadaşlar ve onların ekipmanları için tercih V Serisi

Bisikletler, teker takımları, bazen arkadaşlar ve onların ekipmanları için tercih V Serisi

Bisikletler, teker takımları ve arkadaşlar..

Yarışlara katılmak için çoğu zaman birkaç bisiklet, birkaç takım tekerlek ve bazen de arkadaşlarıyla yolculuk yaptığı için aracın yükleme alanı önemli hale geliyor. Uzun bir yarıştan dönerken de hem spor hem de konforlu ve güvenli bir araç istediği için Mercedes-Benz V Serisi,- Yeni Vito- kullanmayı tercih ediyor.

Bisiklet üzerinde en iyi aerodinamik için mükemmel duruş

Bisiklet üzerinde en iyi aerodinamik için mükemmel duruş

Mercedes-Benz’in rüzgar tünelinde sporcu, yapılan denemelerle yarışlarda kullandığı trisuitlerin kumaş özelliklerinde geliştirme yapılabileceğini fark etmiş. 180 km’lik bir sürüşte 300 watt ‘ın biraz altında bir güç ürettiğini ve doğru kıyafetlerle 10 watt tasarrufun dakikalar kazandırabileceğini söylüyor.

Bu yıl katılan herkesin yenmek istediği kişi olmanın nasıl bir duygu olduğu sorulduğunda da sporcu şunları söylüyor:

“ Karamsar biri, şu anda bulunduğum yerden gidilebilecek tek yönün aşağı olduğunu söyleyebilir. Ama Havai’de yaptım, yeniden yapabileceğimi biliyorum ve başarımın bana verdiği güvenin üzerine koyuyorum. Bu da konuya daha sakin bir zihinle yaklaşmamı sağlıyor. Başarmış olmak, sadece üzerinizde daha fazla baskı taşımak anlamına gelmiyor, baskıyı tamamen kaldırabiliyor da. “

Ironman 70.3 Türkiye’de

Ironman 70.3 yarışlarının bir sonraki ayağı bu yıl 25 Ekim’de ülkemizde gerçekleştirilecek. Antalya-Belek’te organize edilen yarışa katılma düşüncesi aklınızdan geçtiyse buradan bilgi alabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar