Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Uzun dönem araç kiralamada en çok tercih edilen otomobiller

Otomobile sahip olmak amacı olmadan, kiralık otomobilden en iyi şekilde yararlanmak anlamına gelen “operasyonel kiralama” yani uzun dönem araç kiralama hizmetlerindeki büyüme çok dikkat çekici. TOKKDER Operasyonel Kiralama Sektör Raporu 2015 yılının ilk yarısını değerlendiriyor.

Sıfır otomobil satışlarının %14,6’sı filo aracı

Türkiye’de 2015’in ilk 6 ayında en çok satan sıfır ve 2.el otomobillerde %50,79 artış yaşanmıştı. Vergilerin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde satışlardaki bu artış ister istemez 5 yılda ikiye katlanması beklenen filo kiralama sektörünün durumdaki payını akla getirmişti.   Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nin (TOKKDER) araştırması yılın ilk yarısında Türkiye’de satılan otomobillerin %14.6’sının- 47.930 adet- filo aracı olduğunu gösteriyor.

Araç kiralamak isteyenlerin sayısı arttı

2015 yılının ilk yarısında araç kiralama müşterilerinin sayısı da geçen yıla göre %28 artarak 37 bin 396’ya ulaştı.

Kiralamada tercih C segmenti dizel, en çok bulunan marka Renault

Rapora göre kiralık araçlarda, araç parklarının en çok tercih edilen markası %28’lik pay ile Renault olarak gözüküyor. Renault’yu %17.8 ile Volkswagen, %10.1 ile Fiat izliyor. Uzun dönem kiralamada tercih edilen otomobillerin yarıdan fazlası C segmenti araçlardan oluşuyor. Operasyonel kiralama araç parklarındaki kiralık otomobillerin %93,8’i dizel araçlardan oluşurken, düz vites oranı %59.4 ile otomatik vitesli araçlardan fazla.

TOKKDER Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Türkay Oktay sektördeki büyümenin araç kiralamanın büyük şirketlerin yanı sıra KOBİ’ler tarafından da tercih edilmeye başlaması ile yakalandığını ifade ediyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar