Sürücüsüz araç kiralama devri başlıyor

Sürücüsüz otomobiller en çok nerede kullanılacak? İşte bu soru ucundan kıyısından bu konuya girmiş tüm markaların kafa patlattığı konulardan biri. Şimdi araç kiralama firmaları da sürücüsüz otomobillere ilgi göstermeye başladı.

Türkiye’de de faaliyet gösteren şoförlü araç kiralama servisi Uber, sürücüsüz araç teknolojilerine merak saran firmalardan.Daha önce yapılan bir araştırma sonucu da bunu doğrulamıştı. NASA’nın Mars Rover aracını geliştiren Carnegie Mellon Üniversitesi ile sürücüsüz araçlar geliştirmek üzere işbirliği yapmaya başladığını açıklayan marka, sürücülü kiralama sistemini sürücüsüz sürücülüye çevirmek niyetinde.

Diğer taraftan Bloomberg’in haberine göre sürücüsüz otomobil deyince akla ilk gelen ve insanların en çok güvendiği marka olan Google, geliştirdiği sürücüsüz otomobillerle bir araç kiralama hizmeti açmaya hazırlanıyor. Sürücüsüz otomobil kiralamanın birçok avantajı var, sürücülerle yaşanan sıkıntıların tamamen ortadan kalkması ve araçların uzaktan yönetilebiliyor olması bunlardan bazıları.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar