Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sıfır zamları, filo kiralamayı da büyütüyor

Sıfır otomobillere gelen zamlar, döviz kurlarındaki artış ve kredi seçeneklerine getirilen düzenlemelerin ikinci el otomobillere olan yönelimi artırmıştı. Bu durum sadece hem talebin hem de fiyatların yükseldiği ikinci el otomobilleri değil, kiralama sektörünü de etkilemiş durumda.

Geçen yılı %20 büyüyerek kapatan filo kiralama sektöründe bu yıl en az %30 büyüme bekleniyor.  Geçen yıl %70 büyüme gösteren UZL Filo Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Pala, sektörün zaten büyüme trendinde olduğunu ve yılbaşında sıfır araçlara yapılan zamların filo kiralamaya ilgiyi çok artırdığını söylüyor.

Sıfır araç fiyatlarında ciddi artışlar olmasına rağmen, bu artış filo kiralama ücretlerine pek yansımıyor. Firmalar filo kiralayarak bir dış kaynak kullanımı yaptıklarından, harcamaları gider olarak gösterebiliyor ve KDV avantajı sağlıyorlar.

Kiralama sektöründeki büyüme, beraberinde kiralık otomobillerin de gençleşmesini de getirmiş. UZL Filoda araçların yaş ortalaması 2012’ye ulaşmış.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar