Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomobil Satın Alma Devri Kapanıyor, Yeni Nesil Kiralamaktan Yana

Otomobil endüstrisi son 10 yılda belki de tarihinin en büyük değişimlerini en hızlı şekilde yaşıyor.  Sürücüsüz araçların girişi niteliğindeki sürüş destek sistemleriyle, birbirleriyle ve diğer cihazlarla hatta yolla etkileşime girebilen otomobillerle birlikte otomobillerimizi kullanma alışkanlıklarımız da hızla değişiyor. Şu anda bir akılllı telefon uygulaması ile bi taksi çağırabiliyoruz, gelecekte  işe gitmek için araç çağıracağımız ve gelen sürücüsüz araçta, trafiğin uydu ve sensörlerce kontrol edildiği bir trafikte daha güvenli yolculuk yapacağımız günler olacağı şimdiden biliniyor.

Otomobil paylaşımı ve yeni kiralama modellerindeki yükselişle de hem bireysel paylaşımın arttığı, hem de filo bazında da Türkiye’de pazarın 5 yılda 2’ye katlanacağı biliniyor.

Otomobil satışlarının tüm dünyada en fazla on yıl daha artacağı ve pazarın doygunluk noktasına çok yaklaştığı ve otomobil üreticilerinin stratejilerini buna göre yeniden düzenlemek zorunda olduklarını ortaya koyan araştırmayı şuradan görebilirsiniz.

Bu verileri doğrulayan yeni bir araştırma da Türkiye’de OYDER ve KPMG işbirliği ile gerçekleştirilmiş. Görünen o ki, yeni neslin bir otomobil satın almaya da bakışı değişiyor. OYDER’in tüketici davranışlarındaki değişimle ilgili KPMG ile beraber yaptığı araştırmada; 30 yaşa kadar olan kişilerin otomobil satın almak yerine dönemsel kiralama yoluna gittikleri belirlendi. Raporda dünyadaki yeni trendlerin yakın gelecekte Türkiye pazarı için de geçerli olacağı vurgulanıyor.  “Y” kuşağı olarak adlandırılan genç tüketiciler, otomobil satın almak yerine artık otomobili gerektiğinde kiralama yöntemine başvuruyor.

OYDER’in araştırmasında ayrıca yakın gelecekte otomobil satın alacakların ucuz finansman seçenekleri ve ücretsiz periyodik bakım seçeneklerine önem vereceği ve bu kriterlere bakarak alım kararı verecekleri belirtiliyor. ÖTV zamları ve son düzenlemelerle bu durum oldukça anlaşılır.

KPMG araştırmasında ayrıca; otomobil içinde teknolojik iletişim enstrümanlarının bulunması tercih edilmede markayı öne çekerken, fiyatların düşmesi ve destek sağlanması halinde hibrid ve elektrikli araçların satın alınmasını da öncelikli bir yere taşıyor. “Y” kuşağı gençler otomobil alımında egzos emisyon oranları düşük çevreci araçları tercih edeceklerini de belirtiyorlar.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar