Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kiralık Araçları Emniyet Takibe Başladı

Araç kiralama şirketleri, araçlarını kiralayan müşterilerinin bilgilerini aynı anda Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşacak. Kiralık Araç Bildirim Sistemi‘nde (KABİS)  rent a car şirketleri araç kiralayan müşterinin bilgilerini eş zamanlı olarak sisteme girmek zorundalar. Araç kiralamaya Emniyet’ten yakın takip getiren sistemin 3 Ekim’den itibaren uygulamasına başlandı.

Para cezası ve ruhsat iptali

Kiralık Araç Bildirim Sistemi’ne üye olmayan ve müşteri bilgilerini girmeyen araba kiralama şirketlerini ceza bekliyor. Yasaya göre ister günlük araç kiralama olsun ister uzun zamanlı araç kiralama olsun araç kiralama şirketleri bilgileri aynı anda Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşmak zorunda. Bilgileri paylaşmayan şirketler ise 10.000 TL para cezası ile karşı karşıya kalacak. İkinci kez bilgileri girmeyen şirketlerin ruhsatları iptal edilecek.

Halkın Güvenliği İçin Araç Kiralama

Kiralık Araç Bildirim Sistemi’nin getirilmesine neden olarak yakın dönemde terör olaylarında kiralık araçların kullanılmış olması gösterilmişti. Kayıt tutmayan, fatura kesmeyen rent a car firmalarından kiralık araçlar kolayca edinilebiliyor. Sisteme girilen kayıtlar 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı kalacak. 5 yıl dolduktan sonra sistemden bilgiler otomatikman silinecek. Bu süre içinde güvenlik güçleri kayıt bilgilerine kolayca ulaşabilecekler.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar