Kiralık arabayı nereye park etmek güvenli?

Kiralık arabayla yola çıkmak, emanet bir araç olduğu için tedirgin edici olabiliyor. Kiralık araba çalınırsa, çizilirse diye tedirginlik başlayınca da ister istemez kiralık arabayı nereye park etsem güvende olur diye düşünmeye başlıyoruz.

Tanıdığınız şehirde belki durum biraz daha kolay, fakat bir de bilmediğiniz bir şehirdeyseniz kiralık arabayı nereye park edeceğinize göre ekstra masraflarınız olabilir. Örneğin araba çizilirse, park ettiği yerde bir başka araç gelip çarparsa gibi durumlar kiralama kontratınızın içeriğine göre size ek masraflar çıkarabilir. Bu masraflardan kolayca kaçınabileceğiniz birkaç basit tüyoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Havalimanı otoparklarında

Havalimanı otoparklarında, çıkışa yakın yerler, park görevlisini gören yerler veya yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere yakın park yerleri özellikle hırsızlar için caydırıcı olabilir.

Havalimanı otoparklarında en iyi ikinci yerler iyi aydınlatılan noktalar. Bir çok havalimanı otoparkında artık güvenlik kameraları var, bu kameralar da iyi ışıklandırılmış alanlardaki araçlar daha da net görünüyor. Kiralık arabaya herhangi bir hasar verilirse aydınlık alanlarda bu çok daha net görüntülenecektir.

Kiralık araba dağınıksa hırsızlar için daha cazip

Ceketler, plaj havluları çantalar arabadan taşıyorsa altlarında değerli birşeyler olduğu izlenimi verebilir. Araçta sadece her arabada bulunan standart şeylerin olduğunu gören hırsızlar daha az meraklı olabiliyor.

Araca dönüşte değerli eşyalarınızı kontrol edin

Eğer mutlaka arabada bırakmanız gereken değerli eşyalarınız varsa, motoru çalıştırmadan önce bu eşyalarınızı şöyle bir kontrol etmenizi öneririz. Eğer soyulduysanız şikayette bulunurken olayın gerçekleştiği yerde durumu anlamanız yararınıza olur.

Ayrıca hırsızların artık çok zeki olduklarını unutmayın. Mesela dijital fotoğraf makinenizin kılıfı arabadaysa da, makineyi alıp kılıfı bırakmış olabilirler. O yüzden siz olabildiğince etraflı kontrol edin. Eğer çok mecbur değilseniz de kiralık arabada değerli bir eşyanızı bırakmayın.

Kiralık arabaya zarar verecek tek şeyin hırsızlık olmadığını da unutmayın. Bisikletler, diğer araçlar, yayalar ve hayvanları da düşünerek sağduyulu şekilde park edin.

Mini Hasar Sigortası ile içiniz rahat

Tasit.com’da yapacağınız araç kiralamalarda “Mini Hasar Sigortası” ile oluşabilecek boya, kaporta, cam tamiri gibi küçük hasarları da servislerin ücretsiz yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar