İstanbul Havaalanları Otopark Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul dışına uçacağınız zaman, havaalanına aracınızla ulaşım sağlamak isterseniz, herşeyin normalden daha yüksek fiyatlandırıldığı havaalanlarının otoparklarına aracınızı bırakmanız gerekiyor. İstanbul’da havaalanı otopark ücretleri aracınızın türüne ve bırakacağınız süreye göre değişiyor. Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı otopark ücretlerini sizler için derledik.

Atatürk Havaalanı otopark ücretleri ne kadar?

Diyelim ki haftasonu için bir yolculuk planladınız ve otomobilinizi Cuma akşamından havaalanı otoparkına bırakıp Pazartesi sabahı almayı düşünüyorsunuz. Bu durumda eğer kapalı otopark tercih ederseniz Atatürk Havaalanı’nda 65 TL, açık otoparka bırakacaksanız 46 TL park ücreti ödemeniz gerekiyor.

Atatürk Havaalanı otopark ücretleri el yakıyor

Atatürk Havaalanı otopark ücretleri el yakıyor

Atatürk Havaalanında kapalı otopark günlüğü haftaiçi ve haftasonu ayrımı olmaksızın 40 TL, açık otopark içinse bu rakam 28 TL. Sadece kapalı otopark alanı için sunulan Prime Vale ve Port Vale hizmetlerinden yararlanmayı düşünüyorsanız fiyat yükseliyor. Kalacağınız süreye göre tam ne kadar otopark ücreti ödeyeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Ticari araçlar içinse kapalı otopark otomobillerden daha ucuz. Minibüs, otobüs veya kamyonlar sadece kapalı otoparkta ve günlüğü 38 TL’den park edebiliyor. İSPARK yakında Atatürk Havalimanı’nda da 500 araç kapasiteli bir otopark işletmeye hazırlanıyor, otopark günlük 8 TL’den hizmet verecek.

Sabiha Gökçen Havaalanı otopark ücretleri ne kadar?

Sabiha Gökçen Havaalanı otopark ücretleri de otomobiller, pikap ve minibüsler için günlük 40 TL, otobüs, minibüs kamyon, kamyonet gibi araçlar içinse 38 TL.  Fakat saatlik farklar da hesaba katılıyor. Güne ek olarak saat masrafı da 1 saate kadar 12.50 TL, 1-3 saat arası 16 TL, 3-6 saat arası 25 TL, 6-12 saat arası 30 TL ekleniyor. Yani aynı haftasonu kaçamağınız için Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 123 TL üzerine eklenen saat ücretini de ödüyorsunuz.

Sabiha Gökçen Havaalanı'nda otopark ücretleri saatlik artıyor

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda otopark ücretleri saatlik artıyor

En az 3 günlük seyahatlerinizde bir nebze daha ekonomik olan “Abonman Kart” uygulaması var.  Abonman kart bedeli, 4 günlük park için 115;50 TL, 7 günlük için 189 TL, 15 günlük park için 258 TL, 30 günlük park içinse 282 TL. Sabiha Gökçen Havaalanı’nda İSPARK da 1000 araçlık bir otopark işletiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kalacağınız süreye göre tam ne kadar otopark ücreti ödeyeceğinizi şuradan öğrenebilirsiniz.

Havaalanı otopark ücretlerinden daha ucuza araç kiralayın

Şehir dışı yolculuklarınızda bir diğer alternatif de araç kiralamak. Kiraladığınız araç için hiçbir otopark ücreti ödemeden, ziyaretinizi de daha konforlu ve rahat hale getirebilirsiniz. Tasit.com’da Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan günlük 60 TL’den başlayan fiyatlarla zevkinize ve bütçenize en uygun aracı kolayca online olarak kiralayarak, hiçbir ek ücret ve otopark ücreti ödemeden, en prestijli ve güvenilir araç kiralama şirketlerinin alternatiflerinden yararlanabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar