Avis ve Budget Araç Kiralama Türkiye'de Hedef Büyüttü

Avis, Budget ve Zipcar, Türkiye araç kiralama pazarındaki yatırımlarını bu yıl %30 yükseltiyor. Otokoç  yıl sonuna kadar bu 3 araç kiralama markasıyla 40 bin adetlik kiralık araba ve 136 ofise ulaşmayı hedefliyor.

Avis ve Budget kiralık araçlarını en iyi fiyatlarla kiralayın!

Günlük araç kiralama ve uzun dönem araç kiralama sektörü çok hızlı bir büyüme içinde. Filo satışları, ülkemizde satılan sıfır otomobiller arasında da önemli bir paya sahip. Pazarın büyüklüğünün 15 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici “2014 yılında araç kiralama pazarı 219 bin adet uzun dönem ve 23 bin adet de kısa dönem olmak üzere toplamda 242 bin adede ve 15 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaşmıştır. Bu sonuçlarla bir önceki yıla kıyasla yüzde 14 büyüdü.” dedi.

Avis ve Budget araç kiralama sektörün üzerinde büyüdü

“Avis ve Budget markalarımız ile 2014 yılında pazarın hayli üzerinde büyüdük.” Diyen Ekici, sözlerine şöyle devam etti; “Günlük kiralama tarafında, yüksek sezonda tüm markalarımız ile toplamda 13 bin adetlik araç parkı ile hizmet verdik. Operasyonel kiralama tarafında ise 2014 yılında 20 bin 800 adede ulaştık. Geçen yıl ilk altı ayda uzun dönem kira adedimiz 19 bin iken, 2015 yılında 21 bin adet ile geçen yılın hayli, üstünde bir performans sergiliyoruz. Türkiye’deki toplam kurumsal araç parkı 2.4 milyon adet. Uzun dönemde toplam 22 bin adetlik bir parka sahibiz. 2015 yılını yüzde 20 büyüme ile 24 bin adetlik araç parkı ile kapatmayı planlıyoruz.”

Zipcar’da 50 hizmet noktası

Otokoç işbirliğiyle Türkiye’de hizmet veren dünyanın en büyük araç paylaşım markası Zipcar da yıl sonuna kadar hizmet noktalarını 50’ye çıkarmayı planlıyor. İstanbul araç kiralama hizmeti daha yaygın olan ve aylık 10 TL veya yıllık 75 TL üyelik ücreti ile üye olunabilen Zipcar’da saati 13 TL’den başlayan fiyatlarla araç kiralanabiliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar