Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araç kiralamak için yeterince güvenilir misiniz?

Günlük hatta saatlik ucuz araç kiralama toplumun her kesiminde giderek yaygınlaşınca,  araç kiralama firmaları da en azından kiralayan kişilerin araçları geri getireceklerinden, aracı iyi kullanacaklarından emin olmak istiyorlar.

Bugünlerde araç kiralama firmalarının kiralama yapmak isteyen kişilerin taşıdığı riskleri daha kolay belirlemelerini sağlayan bir sistem hayata geçirildi. Kredi Kayıt Bürosu (KKB)* ve Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği işbirliği ile araç kiralama sektörüne özel olarak hazırlanan “KKB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi” ile kiralama yapan kişilerin güvenilirliği ölçülebilecek.

Kiralık araçlarda, siz aracı kullanırken oluşabilecek zarar, kaza, trafik cezası gibi durumlar için belli bir miktar zaten kredi kartınızda bloke ediliyor. Fakat araç kiralama firmaları için aracı kiralayan kişinin aracı zamanında ve iyi durumda geri getirmesi de önemli.

Araç kiralama firmaları, müşterilerin risk değerlendirmesine birkaç dakika içinde ulaşarak, doğru kişiye doğru şartlarla doğru aracı kiralayabilecekler diyor TOKKDER yönetim kurulu başkanı Önder Erdem.

Kiralama firmalarının risk analizinizi gerçekleştirebilmesinin sizin onayınıza bağlı olduğunu da söylemek gerek. Kiralama yaparken cep telefonunuza gelecek mesajı onayladığınız takdirde kiralama firması risk durumunuzu değerlendirebiliyor. Elbette risk durumu düşük kişilerin kiralama fiyatlarının da buna uygun olması beklenir. Bu yönde bir çalışma yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

*KKB, 9bankanın ortaklığı ile 11 Nisan 1995 tarihinde kurulmuş olan 180’den fazla finans ve sigorta şirketinden üyesi bulunan bir kuruluş. 2013 yılından bu yana KKB bireylere ve reel sektöre yönelik de hizmetler sunuyor. 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar