Araç Filolarını En İyi Yönetenler Ödüllerini Aldı

92 şirketin filo yöneticisinin başvurduğu Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri sahiplerini buldu. Filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisi tarafından verilen ödüllere değişik sektörlerden filo yöneticileri katıldı. İlaç firmalarının dikkat çektiği ve Kobi Filo, Yeşil Filo, Güvenli Filo gibi kategorilerin de olduğu ödüllerde yılın filo yöneticisi ödülü Keymen İlaç’ın oldu.

Güvenli Filoya Mapfre Genel Sigorta, Yeşil Filo’ya Michelin, jüri özel ödülüne ise Shell sponsor oldu. Ödüller, filo yönetiminin, şirketlerin performansı ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, çevre ve trafik güvenliği bilincinin oluşmasına destek olmak, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek için düzenleniyor.

En Güvenli Filo Vodafone’da

En güvenli filo ödülü, BS ISO 39001 Yol Sürüş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip Türkiye’nin ilk, dünyanın 7’nci şirketi olması ve sivil toplum örgütleriyle yönetilen trafik güvenliği farkındalık programları sebebiyle Vodafone Telekomünikasyon Filo Yöneticisi Nayil Kaymak’ın oldu.

İkincilik ödülü ise, 2008-2013 yılları arasında trafik kazalarını yüzde 60 oranında düşüren ve çalışanlarıyla yılda 2 kez “sürüş sohbetleri” düzenleyen Lilly İlaç İnsan Kaynakları Müdürü Işıl Çelik ve ekibinin oldu.

Hız aşımı konusuna gösterdikleri kullanıcı bilinçlendirmesiyle trafik cezalarında yüzde 50 oranında iyileşme sağlamış ve faaliyete alacakları şoför eğitim akademisi ile de kullanıcılarının güvenliği konusunda yüksek hedefleri olan Akçansa Çimento Filo Yönetimi Uzmanı Sayın Volkan Uncu da üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Yeşil Filo Ödülü Elektrikli Araç Kullanan Siemens’in

Yeşil Filoda birincilik ödülü, araçlarının %96’sını dizel otomobillerden seçen, araç seçimlerinde karbondioksit salınımına önem veren, şirket havuz aracı olarak elektrikli araç kullanan ve bir de şarj istasyonu edinen Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sedat Uğurlu’nun oldu.

Sektöründe elektrikli panelvan araç kullanan ilk şirket olan ve araç satın alımında modellerin motorlarının Euro 5 normlarına uymasını şart koşan Aras Kargo da ikincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Aras Kargo Filo Yöneticisi Defne Çelik aldı.

Üçüncülük ise rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet gösteren ve filo yönetiminde de çevreyi odak noktası olarak belirlemiş, araçların yakıt tüketiminin fabrika değerleri altına düşmesini hedefleyen Enercon Servis Satınalma ve Filo Yönetimi Sorumlusu Murat Koshbahtlı’nın oldu.

Kobi Filo Yöneticisi Ödülü, araç takip sistemleri kullanan Eras İnşaat’ın

Kobilerde birincilik ödülü, Eras İnşaat Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Erdoğan Özgün’ün oldu. Özgün, bu ödüle şirketin, 2008 yılından bu yana araç takip sistemi kullanarak kullanıcılarının günlük hareketlerini kayıt altına alması, aylık performans çizelgeleri oluşturulması nedeniyle layık görüldü.

Jüri Özel Ödülü Mustafa Nevzat İlaç’ın

Shell Jüri Özel Ödülü de, yönetmekte oldukları büyüklük, iç müşteri memnuniyeti ve güvenliğine gösterdikleri önem ve filo yöneticilerinin 10 yılı aşkın zamandır filo yönetim stratejilerinde gösterdikleri gelişmeler nedeniyle Mustafa Nevzat İlaç Satınalma ve İdari İşler Müdürü Sayın Levent Karataş’a verildi.

Yılın Filo Yöneticileri Ödülleri

Yılın Filo Yöneticisi Ödülü bir yılda filo yönetim giderlerinde yüzde 30, araç bakım ve onarımlarında yüzde 25, trafik cezalarında yüzde 20 oranında azalmasağlayan Keymen İlaç Filo Yönetimi ve Organizasyonlar Müdür Yardımcısı Alev Topçu’nun oldu.

Yılda ikiden fazla kaza yapan çalışanlar sürüş eğitimlerine tabi tutulan, son 3 yıl içinde araç kalitesi ve sayısı artmasına rağmen filo yönetimi maliyetlerini her yıl yüzde 12 oranında düşürmeyi başaran Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sayın Sedat Uğurlu ikincilik ödülünü aldı.

Üçüncü ise, yılda 2 kez güvenli sürüş koçlarının gözetiminde sürücülerin araç kullanım davranışları izleyen ve raporlayan, kullanıcılarının performanslarını puanlama sistemiyle sürekli olarak değerlendiren Abbott Laboratuarları Filo Yöneticisi İlksen Şahinbaş Kalıpçıoğlu’nun oldu.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar