Yeni FIAT reklamında, 500 Abarth Güzel Kadınlardan Oluşuyor

ESPN dergisinin “Beden” konulu yeni sayısı için FIAT’ın hazırladığı reklam son derece yaratıcı ve bir o kadar da ilgi çekici. Çünkü bu FIAT 500 Abarth çok sayıda güzel kadın bedeninden oluşuyor.

Fiat Abarth reklamında araç kadınlarla oluşturulmuş

“Saf kastan yapılmıştır”

Aracın reklamı “Saf kastan yapılmıştır” sloganıyla fotoğrafçı RJ Muna ve beden sanatçısı Craig Tracey’nin çabalarıyla hazırlanmış. Fikir daha önce de sansasyonel bir Abarth reklamı hazırlayan ajanstan çıkmış.

Fiat Abarth reklamı kadınlardan oluşuyor, çıplak modeller siyaha boyanarak araç oluşturulmuş

Reklam çekiminde kadın modeller Fiat Abarth oluşturmaları için boyanıyor

kadın mankenlerin bedenlerinden oluşturulan Fiat Abarth

İşte karşınızda Fiat Abarth

Günümüzün dijital fotoğraf düzenleme imkanları düşünülünce, görselin photoshop ile yaratıldığı akla gelebilir. Hatta muhtemelen photoshop ile yapmak çok daha zahmetsiz olurdu. Fakat reklamın Fiat Amerika’nın resmi youtube kanalında yayınlanan sahne arkası videosu akıllarda soru işareti bıraktırmayacak türden.  Bu ilginç reklam için akrobatlar, performans sanatçıları ve sanatçılar birlikte çalışmışlar. Çekimin nasıl gerçekleştirildiğini bu videoda görebilirsiniz:

Oldukça alışılmadık ve son derece sanatsal olmasına rağmen bu tarz bir reklam otomotiv dünyasında ilk değil. Daha önce Güney Avustralya Hükümeti, vatandaşların hız limitlerine uymaları için benzer bir fikri kullanarak bir kampanya başlatmıştı.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar