TED Yaymaya Değer Reklamlar Arasındaki Tek Otomotiv Markası Honda

Yaymaya değer fikirler sloganı ile, milyonlarca kişiye ulaşan TED, 4 yıldır yaymaya değer bulduğu reklamları bir araya getirdiği bir seçki hazırlıyor. TED, sahte doktorların, “indirdik” diye tekrarlanan yanar dönerli geçişlerin, dar kıyafetler giymiş çekici mankenlerin olduğu sıradan reklamlar için fazla sofistike bir seyirci kitlesi oluştuğuna inanıyor.  Artık bizi şaşırtabilen, umutlarımızı ve hayallerimizi yansıtabildiği için bağ kurabildiğimiz reklamlar görmek istediğimizi ve bu yönde reklamları da onurlandırmak istediklerini söylüyor.

2014 yılı için yaptığı seçkideki hayatı zenginleştiren 10 reklam arasına girebilmiş olan tek bir otomotiv markası var: Honda. Honda’nın, mühendislerinin merak duygusunu kutlamak için çekmiş olduğu reklamı belki hatırlarsınız. İngiliz Wieden + Kennedy reklam ajansı tarafından hazırlanan “Eller” adlı reklam çalışmasının yaratıcılığını ve TED’in vizyonunu nasıl yansıttığını yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

Hikayecilik, sosyal yarar, kültürel alan, yaratıcı merak ve öğrenme kategorilerinde seçilmiş reklamlar arasında Honda’nın çalışması “öğrenme” kategorisine girmiş. İlham veren ve hayatı zenginleştiren 10 reklam seçkisini incelemek isterseniz, TED Blog’dan görebilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar