Mercedes zamanda geri giderek Hitler'i öldürdü

Almanya’da Ludwigsburg şehrindeki bir film akademisinden sinema bölümü öğrencileri final tezlerinde Mercedes-Benz ve Hitler’i bir araya getirdi.

Öğrenciler final tezleri için hazırladıkları reklamda Mercedes’in Çarpışma Önleme Yardımcısı’nı konu olarak seçmişler. Mercedes çarpışma önleme yardımcısı, düşük hızlarda aracın önünde bir engel veya yaya olduğunda bunu tespit ederek aracı otomatik olarak durduran bir otomatik frenleme ve güvenlik sistemi.

Reklamın sloganı “Tehlikeleri daha oluşmadan önler” konuyu gayet iyi açıklıyor. Fakat esas hikaye bu noktada başlıyor, öğrenciler işi biraz daha ileri götürmüşler.

Reklam filminde, bir Mercedes C-Serisi aracı, Avusturya’nın Braunau am Inn şehrinde ilerlerken görüyoruz. Bu şehir aynı zamanda Adolf Hitler’in de doğduğu şehir.

Hikayede Mercedes-Benz’in çarpışma önleyici sisteminden Hitler de kurtulamıyor, Mercedes zamanda geri giderek Hitler’i öldürmek efsanesine bir done daha eklemiş oluyor.

Mercedes, 3 gün içerisinde internette youtube ve vimeo’da bir milyondan fazla izlenen videoyu “ Uygunsuz” olarak niteledi fakat kaldırılması için şikayette bulunmadı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar